Хајлајтс и голови од Базел vs Манчестер Јунајтед

Базел го нагости Манчестер Јунајтед во рамките на УЕФА Лига на Шампиони меч, во Среда, 22 Ноември 2017.

Манчестер Јунајтед не успеа да го совлада противничкиот голман, додека Базел успеа тоа да го направи точно еднаш, што беше доволно за победа од 1:0.

Сите акции, голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Базел и Манчестер Јунајтед.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/uzmvk.mp4?token=1511391780-tbxPYgjd5lL18bRCBVCIxMBIxirOoLUaQ%2BDTmlo%2BDK8%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

На casinobonus.mk најди ги најдобрите бонуси игратис спинови на најдобрите онлајн казина.