Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Спортинг Лисабон и Олимпијакос

Спортинг Лисабон го нагости Олимпијакос во рамките на УЕФА Лига на Шампиони меч, во Среда, 22 Ноември 2017.

Публиката имаше можност да види 4 гола, од кои 1 завршија во мрежата на Спортинг Лисабон додека 3 завршија во мрежата на Олимпијакос. Тоа резултираше со победа на Спортинг Лисабон со точен резултат 3-1.

На натпреварот помеѓу Спортинг Лисабон и Олимпијакос имаше доста акции и истите можете да ги погледнете во хајлатсот од натпреварот подолу.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/lx16y.mp4?token=1511390237-wm0GALZX0Km54vuk%2F36REe4kNU9hewsuf4OjN9ENpeQ%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Види ги коефициентите што ги нуди Bet365 на kladenje.mk