Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Андерлехт и Баерн Минхен

Во Среда, 22 Ноември, Андерлехт на својот стадион го пречека Баерн Минхен во рамките на УЕФА Лига на Шампиони.

Баерн Минхен не успеа да ја зачува сопствената мрежа, но гостинските играчи 2 пати ја тресеа противничката мрежа па забележа победа со резултат 2:1 и освои три бода.

На натпреварот помеѓу Андерлехт и Баерн Минхен имаше доста акции и истите можете да ги погледнете во хајлатсот од натпреварот подолу.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/a44eh.mp4?token=1511391796-74eLu2%2F68uWH5gJW6diCHWjW5mZUPzZMnR3wosbuO08%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Одлични коефициенти од 1xbet, провери ги и спореди ги на kladenje.mk