Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Атлетико Мадрид и Рома

Во Среда, 22 Ноември, Атлетико Мадрид го пречека Рома во рамките на УЕФА Лига на Шампиони меч.

Рома не успеа да постигне ниту еден гол, додека голманот на Рома беше совладан два пати. Тоа резултираше со победа на [%HOMETEAM %] од 2:0.

Сите акции, голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Атлетико Мадрид и Рома.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/9yv1h.mp4?token=1511391290-o%2BEi1MJzQzatBNBzGxijk6VNrHemgQxZ0eisTEH0Bdw%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Посети ја kladenje.mk и информирај се за најновите бонуси.