Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Либертад и Индепендиенте

Во Среда, 22 Ноември, Либертад и Индепендиенте одиграа натпревар во рамките на Копа Судамерикана.

Либертад постигна еден гол, но успеа да ја зачува сопствената мрежа, па оствари победа со 1:0.

Тука можете да ги гледате хајлајтсите и головите.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/e0jnj.mp4?token=1511386385-DmdbJoe5HEXQuTozObAt7BDLXdJ525W2sm%2F%2FrISv5x0%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Ти треба помош каде да се обложуваш? Спореди ги кладилниците на kladenje.mk