Монако vs РБ Лајпциг голови и хајлајтс

Монако го нагости РБ Лајпциг во рамките на УЕФА Лига на Шампиони меч, во Вторник, 21 Ноември 2017.

Публиката имаше можност да види 5 гола, од кои 1 завршија во мрежата на РБ Лајпциг додека 4 завршија во мрежата на Монако. Тоа резултираше три бода и убаво патување дома за РБ Лајпциг. Конечниот резултат беше 4-1 за гостинскиот тим.

Видете ги најдобрите шанси и голови во хајлајтсот од натпреварот.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/4zx5f.mp4?token=1511309158-qcJrD4JoCxeV1jyvZcDBAOX01EOJFOckdxe7vjMH%2BDs%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Обложувалници, рецензии, типови проверете ги најдобрите на kladenje.mk