Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Севиља и Ливерпул

Во Вторник, 21 Ноември, Севиља и Ливерпул одиграа натпревар во рамките на УЕФА Лига на Шампиони.

Стрелците на двата тима беа расположени и по 3 пати ја тресеа противничката мрежа. Па натпреварот заври со точен резултат 3-3.

Проверете ги најдобрите моменти од натпреварот во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/72vbb.mp4?token=1511309103-GBrgR1R9uBp3Z5qrcGFqkIaGpQTWt%2FWmrG6pdbXtOpk%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Посети ја kladenje.mk и информирај се за најновите бонуси.