Манчестер Сити vs Феенорд голови и хајлајтс

Во рамките на УЕФА Лига на Шампиони се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Манчестер Сити и гостинот Феенорд, во Вторник, 21 Ноември 2017.

Феенорд не успеа да го совлада противничкиот голман, додека Манчестер Сити успеа тоа да го направи точно еднаш, што беше доволно за победа од 1:0.

Тука видете ги сите голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Манчестер Сити и Феенорд.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/7mr8m.mp4?token=1511307630-OAbUVoyR5EjAC8kkIIEto1ESzP4P3tovJ%2FxVnRkFvws%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Одлични коефициенти од 1xbet, провери ги и спореди ги на kladenje.mk