Хајлајтс и голови од Наполи vs Шахтор Доњецк

Наполи и Шахтор Доњецк одиграа натпревар во рамките на УЕФА Лига на Шампиони, во Вторник, 21 11 2017.

Наполи постигна 3 гола и успеа да ја зачува сопствената мрежа, па забележа висока победа од 3-0.

Видете ги сите хајлајтси и голови во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/8rhj3.mp4?token=1511309156-bTbrOiXD8oOwzf9ePJfhmen83IiDHSFwpQEqxaBu1Z0%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Сите информации за кладење на едно место – kladenje.mk