Спартак Москва vs Марибор голови и хајлајтс

во Вторник, 21 Ноември, Спартак Москва на домашен терен играше против Марибор во рамките на УЕФА Лига на Шампиони.

Ниту Спартак Москва ни Марибор не можеа да го зачуваат својот гол, па мечот заврши со резултат 1:1.

Тука видете ги сите голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Спартак Москва и Марибор.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/n5ayo_1.mp4?token=1511294593-aHmM0iNpEKIvcYtnf3xnl%2BsKvuFA975VHAFOGj1fgiM%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Се обложуваш во живо? Провери ги информациите што ги има на kladenje.mk.