Хајлајтс и голови од Шефилд Јунајтед vs Фулам

Во Вторник, 21 Ноември, во рамките на Чемпионшип се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Шефилд Јунајтед и гостинот Фулам.

Двата тима имаа многу шанси за гол, но Фулам успеа 5 да ги претвори во гол, додека Шефилд Јунајтед искористи една помалку. Тоа резултираше сотри бода и победа на Фулам со точен резултат 5-4.

На оваа страна можете да ги прегледате најдобрите инсерти од натпреварот помеѓу Шефилд Јунајтед и Фулам.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/5mdrf.mp4?token=1511308957-tiGwZYLJA3hpgclzTByZzixUCAEBjeW7iB6Ni5yKHPw%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Преглед и видео ривју на онлајн слотови од најдобрите казина на Македонски јазик само на casinobonus.mk