Хајлајтс и голови од Дерби Каунти ФК vs Квинс Парк Ренџерс

во Вторник, 21 Ноември, Дерби Каунти ФК на домашен терен играше против Квинс Парк Ренџерс во рамките на Чемпионшип.

Дерби Каунти ФК беше подобар противник на теренот, постигна два гола и успеа да ја зачува сопствената мрежа. Тоа резултираше со победа на Дерби Каунти ФК од 2:0.

Сите акции, голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Дерби Каунти ФК и Квинс Парк Ренџерс.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/hwe37.mp4?token=1511308986-2wxDK63noAM%2F%2FSL6XiIhnn1hMVmsrHV8qkEmVCoRLW8%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Прочитајте ја рецензијата за обложувалницата 1xbet на следниов линк 1xbet.