Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Астон Вила ФК и Сандерленд

во Вторник, 21 Ноември, Астон Вила ФК на домашен терен играше против Сандерленд во рамките на Чемпионшип.

Астон Вила ФК прими еден гол, но успеа да постигне два гола, па забележа победа со резултат 2:1.

Сите акции, голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Астон Вила ФК и Сандерленд.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/26es0.mp4?token=1511307625-LJY8wbKt2iDtjHRYiaYfbUtufd%2FDNe%2ByFmROXjkHOnI%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Експертски типови за кладење на kladenje.mk