Хајлајтс и голови од Бристол Сити ФК vs Престон

Бристол Сити ФК го нагости Престон во рамките на Чемпионшип меч, во Вторник, 21 Ноември 2017.

Двата тима постигнаа голови на натпреварот, но на разочарување на домашната публика Престон постигна два, додека Бристол Сити ФК успеа да постигне само еден гол, па поради тоа го загуби натпреварот со 2:1.

Сите шанси, акции и голови во хајлајтсот од натпреварот подолу на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/y10gt.mp4?token=1511309160-4sloKDo9Vvy8GKrjZduDam8XpWP6ap2LoWOBWuubmZI%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Обложувалници, рецензии, типови проверете ги најдобрите на kladenje.mk