Брентфорд ФК vs Бартон Албион ФК голови и хајлајтс

во Вторник, 21 Ноември, Брентфорд ФК на домашен терен играше против Бартон Албион ФК во рамките на Чемпионшип.

Натпреварот беше возбудлив за гледање, но Брентфорд ФК и Бартон Албион ФК искористија само по една шанса и мечот заврши со резултат 1:1.

Сите шанси, акции и голови во хајлајтсот од натпреварот подолу на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/dk5ur.mp4?token=1511308997-igQW4%2FW33lmTN0Wqa8ihM7j5Ab7wFcwG8P%2B93unhaEg%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Спремете се за следниот натпревар во Чемпионшип и проверете ги одличните типови на kladenje.mk