Хелас Верона vs Болоња голови и хајлајтс

Во Понеделник, 20 Ноември, Хелас Верона го нагости Болоња во рамките на Серија А натпревар.

Натпреварот изобилуваше со многу голови на двете страни, но Болоња успеа да постигне еден гол повеќе, забележа тесна победа и ги носи трите бода дома.

Во видео хајлајтсот од натпреварот помеѓу Хелас Верона и Болоња можете да ги видите најдобрите моменти, акции и голови.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/22r62_1.mp4?token=1511218984-kQZYoU%2FtCMkxcIdljew1otviuj6MZWOWt8E4m8zkmgw%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Експертски типови за кладење на kladenje.mk