Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Карабукспор и Кашимпаса

Во Понеделник, 20 Ноември, Карабукспор го пречека Кашимпаса во рамките на Супер Лига меч.

Карабукспор не успеа да постигне ниту еден гол, додека голманот на Карабукспор на разочарување на домашната публика беше совладан два пати. Тоа резултираше со победа на Кашимпаса од 2:0.

Тука видете ги сите голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Карабукспор и Кашимпаса.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/d3wnt.mp4?token=1511208169-nQj0Dm%2FpQJnWIAtV15CuAXeLIPP%2BY4MEr%2FQduNbaCeU%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Спремете се за следниот натпревар во Супер Лига и проверете ги одличните типови на kladenje.mk