Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Динамо Дрезден и Кајзерслаутерн

Во рамките на 2ра Бундеслига се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Динамо Дрезден и гостинот Кајзерслаутерн, во Понеделник, 20 Ноември 2017.

Динамо Дрезден успеа да постигне еден гол, но дозволи нивната мрежа да се тресе два пати. Тоа резултираше со победа на Кајзерслаутерн од 2:1.

Сите шанси, акции и голови во хајлајтсот од натпреварот подолу на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/wjos3.mp4?token=1511218987-2KsVgLw3tJMU4pNclcZciNeSwVYKLq4biILkKCn8CZw%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Ги погодуваш натпреварите од 2ра Бундеслига? Провери кој нуди најдобри коефициенти на kladenje.mk