Хајлајтс и голови од Флуминенсе vs Понте Прета

Во Понеделник, 20 Ноември, Флуминенсе на својот стадион го пречека Понте Прета во рамките на Серија А.

Публиката можеше да види возбудлив натпревар на кој беа постигнати 2 гола и двата во мрежата на Понте Прета. Тоа резултираше со победа на Флуминенсе од 2:0.

Сите шанси, акции и голови во хајлајтсот од натпреварот подолу на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/mr7ix.mp4?token=1511278638-fGe29gCJbwl%2FxX87z2LO%2F9gnHt1gCjFmaMSpBtfo8j0%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Види ги коефициентите што ги нуди Bet365 на kladenje.mk