Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Сантос и Гремио

Во Недела, 19 Ноември, во рамките на Серија А се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Сантос и гостинот Гремио.

На натпреварот беше постигнат само еден гол, а голот го постигна Сантос. Поради тоа Сантос го доби натпреварот со 1:0.

На оваа страна можете да ги погледнете головите, акциите од натпреварот помеѓу Сантос и Гремио.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/58dv0.mp4?token=1511179362-KgiXvNRgB6hSlQA4yE2G%2FkOn3TMB7%2FvlT7FOPrVjnl8%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Се обложуваш во живо? Провери ги информациите што ги има на kladenje.mk.