Хајлајтс и голови од Страсбург Алсаче vs Рен

Во Сабота, 18 Ноември 2017, Рен му гостуваше на Страсбург Алсаче во рамките на Лига 1.

Страсбург Алсаче прими еден гол, но успеа да постигне два гола, па забележа победа со резултат 2:1.

Видете ги сите хајлајтси и голови во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/merge-mn60p.mp4?token=1511042593-VqA7a9udL76GGS6UcaNqhMyMriCs2Bjy2wdWesHCN80%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Најди ги најдобрите казино бонуси на casinobonus.mk