Хајлајтс и голови од Дижон ФЦО vs Троја

Во рамките на Лига 1 се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Дижон ФЦО и гостинот Троја, во Сабота, 18 Ноември 2017.

Публиката добро се забавуваше и имаше можност да види точно 4 гола. Троја постигна 1 гола, но Дижон ФЦО постигна 3 гола и победи со точен резултат 3-1.

На оваа страна можете да ги погледнете головите, акциите од натпреварот помеѓу Дижон ФЦО и Троја.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/merge-uea8h.mp4?token=1511042589-S7BxdvBobACJ7YUmetVDmpvw4eeDxeVv2XoLnHV9TIE%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Спремете се за следниот натпревар во Лига 1 и проверете ги одличните типови на kladenje.mk