Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Ст. Паули и Јан Регенсбург

Ст. Паули и Јан Регенсбург одиграа натпревар во рамките на 2ра Бундеслига, во Недела, 19 11 2017.

Секој тим постигна точно 2 гола, па натпреварот заврши со резултат 2:2.

Најдобрите моменти од натпреварот меѓу Ст. Паули и Јан Регенсбург погледнете ги на хајлајтсот на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/6bvpj.mp4?token=1511110951-9es49AX6%2BlKMo%2BbVL%2FBvRFSckRxlwFCsdpj9rvn0Ngw%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Ги погодуваш натпреварите од 2ра Бундеслига? Провери кој нуди најдобри коефициенти на kladenje.mk