Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Аланиаспор и Јени Малатјаспор

Во Недела, 19 Ноември, Аланиаспор го нагости Јени Малатјаспор во рамките на Супер Лига натпревар.

Јени Малатјаспор не успеа да постигне гол, а нивниот голман беше матиран еднаш. Поради тоа Аланиаспор запиша победа од 1:0.

Во видео хајлајтсот од натпреварот помеѓу Аланиаспор и Јени Малатјаспор можете да ги видите најдобрите моменти, акции и голови.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/53dkh.mp4?token=1511103760-%2FuQ51ZqjQHIrzHXRTq6X8fBKMBhjLlYQmHApu5He0zA%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Експертски типови за кладење на kladenje.mk