Хајлајтс и голови од Инглштад vs Фортуна Дизелдорф

Инглштад на домашен терен играше против Фортуна Дизелдорф во рамките на 2ра Бундеслига, во Недела, 19 Ноември.

Инглштад постигна само еден гол, но тој беше доволен за победа бидејќи ја зачува сопствената мрежа.

Во видео хајлајтсот од натпреварот помеѓу Инглштад и Фортуна Дизелдорф можете да ги видите најдобрите моменти, акции и голови.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/yaql3.mp4?token=1511110952-PyScAIIuU9OnvLkCm0IH8d7DuG3ChYZ1eo4U54sICS8%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

бонуси информации на најдобрите обложувалници можеш да најдеш само на kladenje.mk