Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Кротоне и Џенова

Во Недела, 19 Ноември, Кротоне го пречека Џенова во рамките на Серија А меч.

Кротоне не успеа да го совлада противничкиот голман, додека Џенова успеа тоа да го направи еднаш, што беше доволно за победа на гостите од 1:0.

Проверете ги најдобрите моменти од натпреварот во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/gwqzk.mp4?token=1511103473-uV%2B35A1DKw8hJ198wmylCK9KkBthj7ubW8tfuKOIgSU%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Експертски типови за кладење на kladenje.mk