Хајлајтс и голови од Генчербирлиги vs Кајзериспор

Генчербирлиги на својот стадион го пречека Кајзериспор во рамките на Супер Лига, во Недела, 19 11.

Натпреварот беше возбудлив, со многу шанси, гостинскиот тим, Кајзериспор, успеа да реализира две, додека Генчербирлиги само една, па поради тоа го загуби натпреварот со 2:1.

Сите акции, голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Генчербирлиги и Кајзериспор.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/u7cxb.mp4?token=1511103752-AxfdhtGSopajw3WhN4cWXQBtE4173RyL2Ly70XO4PMc%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Види ги коефициентите што ги нуди Bet365 на kladenje.mk