Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Еспањол и Валенсија

Еспањол го пречека Валенсија во Недела, 19 Ноември.

Валенсија имаше убаво гостуваење, постигна два гола на натпреварот. Еспањол и покрај сите напори не успеа да го совлада гостинскиот голман и ги разорачара домашните навивачи. Натпреварот заврши со победа од 2:0 и трите бода за Валенсија.

Во видео хајлајтсот од натпреварот помеѓу Еспањол и Валенсија можете да ги видите најдобрите моменти, акции и голови.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/yfx1v.mp4?token=1511118180-aC6bHJVIJ2muc1IGNL03Zpckxj4j440iC%2F%2FmLeSLOn8%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Прочитајте ја рецензијата за обложувалницата 1xbet на следниов линк 1xbet.