Севиља vs Селта Виго голови и хајлајтс

Во Сабота, 18 Ноември, Севиља го нагости Селта Виго во рамките на Ла Лига натпревар.

Севиља не успеа да ја зачува сопствената мрежа, но 2 пати ја тресеше противничката мрежа па забележа победа со резултат 2:1.

На оваа страна можете да ги прегледате најдобрите инсерти од натпреварот помеѓу Севиља и Селта Виго.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/x8geu.mp4?token=1511038977-%2Be%2Fggvpqd6VP%2FGrti2rqM6PYU9w2TE92xmwkCGLWHBM%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Сакаш да играш онлајн казино? На casinobonus.mk провери кои онлајн казина нудат најдобри услови за уплата и исплата и најдобри бонуси.