Беневенто vs Сасуоло голови и хајлајтс

Во Недела, 19 Ноември, Беневенто на својот стадион го пречека Сасуоло во рамките на Серија А.

Сасуоло прими еден гол, но успеа да постигне два гола и ја разочара домашната публика, па забележа победа и три бода со резултат 2:1.

Видете ги сите хајлајтси и голови во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/merge-thzl4.mp4?token=1511113757-9p1ilRwwya2w5lRc9Z%2FpN28GarlYMEkK%2BQgquQo1kYc%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Сакаш да играш онлајн казино? На casinobonus.mk провери кои онлајн казина нудат најдобри услови за уплата и исплата и најдобри бонуси.