Видео од натпреварот Бурсаспор vs Гезтепе

во Сабота, 18 Ноември, Бурсаспор на домашен терен играше против Гезтепе во рамките на Супер Лига.

Ниту Бурсаспор ни Гезтепе не ги искористија своите шанси, па натпреварот заврши со резултат 0:0.

Иако не бе постигнати голови на овој натпревар, можете да го изгледате хајлајтсот на видеото подолу.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/rzg89.mp4?token=1511013783-Daetqv%2BW87F%2B1fyqCGzV1nomk%2Bs5%2FUdf94FSO51x1n8%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Види ги коефициентите што ги нуди Bet365 на kladenje.mk