Хајлајтс и голови од Нирнберг vs Холстен Кил

Во Сабота, 18 Ноември, Нирнберг го пречека Холстен Кил во рамките на 2ра Бундеслига меч.

Двата тима, Нирнберг и Холстен Кил по два пати го погодија противничкиот гол, па после последниот свиреж на судијата, резултатот беше 2:2.

На оваа страна можете да ги прегледате најдобрите инсерти од натпреварот помеѓу Нирнберг и Холстен Кил.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/srcro.mp4?token=1511020862-6XuSiC62NkDw2qG8MeNFZeP8zyPpmfhRiT77036hrbE%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Нашите типстери ги бараат најдобрите коефициенти со најголема вредност, проверете на kladenje.mk