Рома vs Лацио голови и хајлајтс

Рома на својот стадион го пречека Лацио во рамките на Серија А, во Сабота, 18 11.

Рома прими еден гол, но успеа да постигне два гола, па забележа победа со резултат 2:1.

Видете ги најдобрите шанси и голови во хајлајтсот од натпреварот.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/pe6jr.mp4?token=1511035350-HK6elENMaaYY719CXdyerpjLWinJn%2F39sC1vV4ZVIWY%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Спремете се за следниот натпревар во Серија А и проверете ги одличните типови на kladenje.mk