ПСЖ vs ФК Нант голови и хајлајтс

Во Сабота, 18 Ноември, ПСЖ на својот стадион го пречека ФК Нант во рамките на Лига 1.

Публиката имаше можност да види 5 гола, од кои 1 завршија во мрежата на ПСЖ додека 4 завршија во мрежата на ФК Нант. Тоа резултираше со победа на ПСЖ со точен резултат 4-1.

На оваа страна можете да ги погледнете головите, акциите од натпреварот помеѓу ПСЖ и ФК Нант.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/w2jg9.mp4?token=1511031761-d1W2Lc2%2BJS3Q0%2FkhrGLmV%2BtmpdRagUhMhuwRwp6KMSE%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Посети ја kladenje.mk и информирај се за најновите бонуси.