Лестер Сити vs Манчестер Сити голови и хајлајтс

во Сабота, 18 Ноември, Лестер Сити на домашен терен играше против Манчестер Сити во рамките на Премиер лига.

Публиката иако можеше да види возбудлив натпревар на кој беа постигнати 2 гола, не уживаше во натпреварот бидејќи и двата беа во мрежата на Лестер Сити. Тоа резултираше со победа и три бода за Манчестер Сити при резултат од 2:0.

Сите шанси, акции и голови во хајлајтсот од натпреварот подолу на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/wbece.mp4?token=1511038966-93xo%2F6dEAh6HCnDu4cDKI12DEPQqtYEtMVy7iP9Jmsw%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Сакаш да играш онлајн казино? На casinobonus.mk провери кои онлајн казина нудат најдобри услови за уплата и исплата и најдобри бонуси.