Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Истанбул Башакшехир и Галатасарај

Во Сабота, 18 Ноември, Истанбул Башакшехир го нагости Галатасарај во рамките на Супер Лига натпревар.

Публиката добро се забавуваше и имаше можност да види точно 6 гола. Галатасарај постигна 1 гола, но Истанбул Башакшехир постигна 5 гола и победи со точен резултат 5-1.

Најдобрите моменти од натпреварот меѓу Истанбул Башакшехир и Галатасарај погледнете ги на хајлајтсот на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/q3jfj.mp4?token=1511035387-tmAKgmDPg5QmyC81gWLlDfSRh%2BJ%2FiPC1360Vg0DDZss%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Посетете го Casinobonus.mk и научете повеќе за рулет системот