Квинс Парк Ренџерс vs Астон Вила ФК голови и хајлајтс

Квинс Парк Ренџерс и Астон Вила ФК одиграа натпревар во рамките на Чемпионшип, во Сабота, 18 11 2017.

Двата тима постигнаа голови на натпреварот, но на разочарување на домашната публика Астон Вила ФК постигна два, додека Квинс Парк Ренџерс успеа да постигне само еден гол, па поради тоа го загуби натпреварот со 2:1.

Најдобрите моменти од натпреварот меѓу Квинс Парк Ренџерс и Астон Вила ФК погледнете ги на хајлајтсот на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/gp5dq.mp4?token=1511035356-%2FPim%2BcfeN6z%2B4xxcLYlj4xGe8GYzMiaJTqdvlPb7d5M%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Ги погодуваш натпреварите од Чемпионшип? Провери кој нуди најдобри коефициенти на kladenje.mk