Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Бирмингем Сити ФК и Нотингем Форест

Во рамките на Чемпионшип се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Бирмингем Сити ФК и гостинот Нотингем Форест, во Сабота, 18 Ноември 2017.

На натпреварот беше постигнат само еден гол, а голот го постигна Бирмингем Сити ФК. Поради тоа Бирмингем Сити ФК го доби натпреварот со 1:0.

Видете ги сите хајлајтси и голови во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/hjq7s.mp4?token=1511034250-rQoYKBF1vUh7SqdUZ0bsfO%2FY3xDybqMUw5bQFt5mCHE%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Види ги коефициентите што ги нуди Bet365 на kladenje.mk