Хајлајтс и голови од Хеиденхеим vs Унион Берлин

Во Сабота, 18 Ноември, Хеиденхеим и Унион Берлин одиграа натпревар во рамките на 2ра Бундеслига.

Возбудлив натпревар со многу голови на двете страни, но Хеиденхеим успеа да постигне еден гол повеќе и забележа победа со точен резултат 4-3.

Сите шанси, акции и голови во хајлајтсот од натпреварот подолу на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/dv86z.mp4?token=1511020955-%2FC0YZLRqSoohfsFxbiYknIpt1czKz07CZd5K6%2FBgHUQ%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Посети ја kladenje.mk и информирај се за најновите бонуси.