Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Кардиф Сити и Брентфорд ФК

Кардиф Сити го пречека Брентфорд ФК во Сабота, 18 Ноември.

Брентфорд ФК не успеа да постигне ниту еден гол, додека голманот на Брентфорд ФК беше совладан два пати. Тоа резултираше со победа на [%HOMETEAM %] од 2:0.

Тука видете ги сите голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Кардиф Сити и Брентфорд ФК.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/caxsi.mp4?token=1511034173-%2FlyVhtFUVH5%2FRvjKOJqMWIouC5SIO3Xnoy3SxOOB35s%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Одлични коефициенти од 1xbet, провери ги и спореди ги на kladenje.mk