Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Хал Сити и Ипсвич Таун

во Сабота, 18 Ноември, Хал Сити на домашен терен играше против Ипсвич Таун во рамките на Чемпионшип.

Секој тим постигна точно 2 гола, па натпреварот заврши со резултат 2:2.

Проверете ги најдобрите моменти од натпреварот во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/mepeg.mp4?token=1511035367-cbhjocO0flgMNZApW8e9VWhxSYSCcp3xOp%2FqwXR6WoU%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Прочитајте ја рецензијата за обложувалницата 1xbet на следниов линк 1xbet.