Хајлајтс и голови од Арсенал ФК vs Тотенхем

Во Сабота, 18 Ноември, Арсенал ФК на својот стадион го пречека Тотенхем во рамките на Премиер лига.

Одбраната на Арсенал ФК одлично ја заврши работата и не беше совладана ниту еднаш, а напаѓачите на Арсенал ФК постигнаа два гола. Натпреварот заврши со победа од 2:0 на [%HOMETEAM %].

Тука можете да ги гледате хајлајтсите и головите.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/1n63u.mp4?token=1511020934-oRZbokUR%2BGV6TKMx8fOvXQe2SUv3lhTS3sHGKhkdvLU%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Прочитајте ја рецензија на обложувалницата на Bet365