Гетафе vs Депортиво Алавес голови и хајлајтс

Гетафе на домашен терен играше против Депортиво Алавес во рамките на Ла Лига, во Сабота, 18 Ноември.

Публиката имаше можност да види 5 гола, од кои 1 завршија во мрежата на Гетафе додека 4 завршија во мрежата на Депортиво Алавес. Тоа резултираше со победа на Гетафе со точен резултат 4-1.

На оваа страна можете да ги погледнете головите, акциите од натпреварот помеѓу Гетафе и Депортиво Алавес.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/4urft_1.mp4?token=1511024561-NL%2BgkaR6bsIMZGio9XEiAo8pBZi2KnVnzzH8Ej8yBD8%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

бонуси информации на најдобрите обложувалници можеш да најдеш само на kladenje.mk