АФК Бурнмаут vs Хадерсфилд Таун голови и хајлајтс

Во рамките на Премиер лига се одигра натпреварот помеѓу домаќинот АФК Бурнмаут и гостинот Хадерсфилд Таун, во Сабота, 18 Ноември 2017.

АФК Бурнмаут постигна 4 гола и успеа да ја зачува сопствената мрежа, па забележа висока победа од 4-0.

Во видео хајлајтсот од натпреварот помеѓу АФК Бурнмаут и Хадерсфилд Таун можете да ги видите најдобрите моменти, акции и голови.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/gi2fe.mp4?token=1511028175-O0tK3TIFSu2x5WXEH3q83Alue8OnslwuRgUdoKjkS7s%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Нашите типстери ги бараат најдобрите коефициенти со најголема вредност, проверете на kladenje.mk