Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Лил и АС Сент Етјен Лоир

Во Петок, 17 Ноември, Лил на својот стадион го пречека АС Сент Етјен Лоир во рамките на Лига 1.

Двата тима имаа многу шанси за гол, но Лил успеа 3 да ги претвори во гол, додека АС Сент Етјен Лоир искористи само 1 шанси. Тоа резултираше со победа на Лил со точен резултат 3-1.

Проверете ги најдобрите моменти од натпреварот во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/z5h7b.mp4?token=1510956335-N%2Fr1odd0guaXD8jR1uXvj2UpMbdLS3ivBligqaplBCg%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Посети ја kladenje.mk и информирај се за најновите бонуси.