Хајлајтс и голови од Дармштад vs Сандхаузен

Во Петок, 17 Ноември, Дармштад и Сандхаузен одиграа натпревар во рамките на 2ра Бундеслига.

Дармштад успеа да постигне еден гол, но дозволи нивната мрежа да се тресе два пати. Тоа резултираше со победа на Сандхаузен од 2:1.

Видете ги најдобрите шанси и голови во хајлајтсот од натпреварот.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/tn908.mp4?token=1510956335-0yaOaIFdV9RkHoI6PRD1V3MDsKAyz5uUuW%2B5gG1pWAQ%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Прочитајте ја рецензија на обложувалницата на Bet365