Арминија Билефилд vs Ајнтрахт Брауншфајг голови и хајлајтс

Во Петок, 17 Ноември, Арминија Билефилд на својот стадион го пречека Ајнтрахт Брауншфајг во рамките на 2ра Бундеслига.

Двата тима имаа среќа да постигнат по 2 гола, па натпреварот заврши со резултат 2:2.

Сите шанси, акции и голови во хајлајтсот од натпреварот подолу на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/cnyux.mp4?token=1510956335-pp0HZI89sQ7yeNstRxlpm%2BmjU0fwmaS9ynIEHoXJ06A%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

На casinobonus.mk најди ги најдобрите бонуси игратис спинови на најдобрите онлајн казина.