Хајлајтс и голови од Ботафого vs Атлетико Го

Во Четврток, 16 Ноември, Ботафого и Атлетико Го одиграа натпревар во рамките на Серија А.

Натпреварот беше возбудлив, со многу шанси, гостинскиот тим, Атлетико Го, успеа да реализира две, додека Ботафого само една, па поради тоа го загуби натпреварот со 2:1.

На оваа страна можете да ги погледнете головите, акциите од натпреварот помеѓу Ботафого и Атлетико Го.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/zdlnd.mp4?token=1510923740-GWDkQ57BrCju1TnWHUkqMgNs2iBwu0cOVA88cH6IPiY%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Најди ги најдобрите казино бонуси на casinobonus.mk