Хајлајтс и голови од Бартон Албион vs Шефилд Јунајтед

во Петок, 17 Ноември, Бартон Албион на домашен терен играше против Шефилд Јунајтед во рамките на Чемпионшип.

Публиката имаше можност да види 4 гола, од кои 1 завршија во мрежата на Шефилд Јунајтед додека 3 завршија во мрежата на Бартон Албион. Тоа резултираше три бода и убаво патување дома за Шефилд Јунајтед. Конечниот резултат беше 3-1 за гостинскиот тим.

Видете ги сите хајлајтси и голови во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/pak75.mp4?token=1510959768-k6WG28Bo%2FXmVTxEaSpdgj83dYtBdtn%2BdIwcso0nGUuY%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

На kladenje.mk ги рангиравме најдобрите онлајн кладилници. Провери каде имаш најдобри услови.