Турција vs Албанија голови и хајлајтс

Во Понеделник, 13 Ноември, во рамките на Меѓународни пријателски натпревари се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Турција и гостинот Албанија.

Натпреварот изобилуваше со многу голови на двете страни, но Албанија успеа да постигне еден гол повеќе, забележа тесна победа и ги носи трите бода дома.

На оваа страна можете да ги прегледате најдобрите инсерти од натпреварот помеѓу Турција и Албанија.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/wtevv.mp4?token=1510606975-LsTbYty%2FbcubBIcMnSt%2BZKDWONhAduauESUg7sEaIrk%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Kadenje.mk ви ги нуди сите информации за онлајн кладење во Македонија. Одлични предлог типови и рецензија на обложувалници, бонуси.